Otevřít menu

Na úvodní stranu Obecní knihovna Hořičky

knihovny.cz caslin.cz ptejteseknihovny.cz
Návštěv :
Celkem : 3510
Týden : 6
Dnes : 0

Vítejte na stránkách
Obecní knihovny na Hořičkách

OBRÁZEK : knihovna.jpg

Otevírací doba:

pondělí 13:00 - 17:30
středa 13:00 - 17:00
_______________________________________________

Mohlo by vás zajímat:

 

Čtenářská výzva pro rok 2023

Chcete objevit zábavnou formou zajímavé knihy? Chcete čelit výzvě? Přečtěte v průběhu roku dvacet knih podle dvaceti předem daných témat.

odkaz na seznam najdete zde

 


 

100 nejčtenějších knih roku 2022

Žebříček vychází z dat, získaných od 1.1. do 27.12. letošního roku, a vznikl na základě knih, které si uživatelé na Databázi knih přidali do Přečtených nebo Právě čtených.

1. Bílá voda - Kateřina Tučková

2. Životice: Obraz (po)zapomenuté tragédie - Karin Lednická

3. Půlnoční knihovna - Matt Haig

4. 15 roků lásky - Patrik Hartl

5. Kde zpívají raci - Delia Owens

6. Listopád - Alena Mornštajnová

7. Šikmý kostel - Karin Lednická

8. Nepříliš šťastná rodina - Shari Lapena

9. Kavárna v Kodani - Julie Caplin

10. Svědectví o životě v KLDR - Nina Špitálníková

Celý seznam zde

 

Nejlepší knihy roku 2022


Doporučená četba z letošní nabídky českých nakladatelství: vybíráme zajímavé tituly, které si zaslouží pozornost čtenářů. Zohledňujeme různé věkové kategorie a myslíme i na to, že každý od knihy čeká něco jiného.

 

 

 

 

 


 

100 let bez Haška. Ve Švejkovi zesměšnil velké ideje, které vehnaly lidi do války

Jaroslavu Haškovi se v jeho nejznámějším románu podařilo prostřednictvím postavy Švejka nahlédnout velké lidské sebetrápení jako groteskní pitomost, zesměšnit takzvané velké ideje, které vehnaly národy do války. Proto překročil Švejk hranice jedné knihy a stal se svébytným národním fenoménem, říká literární historik Pavel Janoušek. 

 

 

 

 

Sto let k ní směli jen experti. Němci zpřístupní pozůstalost básníka Rilkeho

Německý literární archiv v Marbachu vstoupil do nového roku s jednou z nejvýznamnějších akvizic za poslední dekády. Získal korespondenci i rukopisy pražského rodáka Rainera Marii Rilkeho, jednoho z nejrenomovanějších německy píšících autorů začátku 20. století. 

 

 

 

 

 


 

Besedy pro žáky základní školy

V roce 2018 se uskutečnily v knihovně besedy pro žáky ZŠ v Hořičkách. Žáci si nejdříve ve dvojicích zvolili číslo otázky a zopakovali si různé pojmy o knize a knihovně, dále se dozvěděli zase něco nového a na závěr si zasoutěžili a plnili různé úkoly. Mladší žáci si na závěr poslechli hezkou pohádku z knihy Knihovnické pohádky. NA FOTOGALERII SE MŮŽETE PODÍVAT ZDE


Pasování prvňáčků na čtenáře

V pátek 15. června 2018 se opět uskutečnilo v naší knihovně "Pasování prvňáčků na čtenáře". Prvňáčci nejdříve plnili úkoly, které pro "své děti" pečlivě připravila jejich tř. učitelka Mgr. J. Neumannová. Poté, co dokázali že umí číst, byli ředitelem školy Mgr. K. Dvořáčkem pasováni na čtenáře. Od zástupce obce p. starosty J. Kačera dostali hezkou knihu - Víš to? Na závěr pozvala děti do knihovny knihovnice p. H. Šolcová a všem popřála hezké léto a krásné prázdniny. FOTOGALERIE Z PASOVÁNÍ ZDE

 


 

„Když si vezmeš na cestu knížku, stane se něco podivuhodného: začne shromažďovat tvé vzpomínky. Později ji stačí jen otevřít a ty budeš zase tam, kde sis z ní poprvé četla. Všechno se vrátí už s prvními slovy: obrazy, vůně, zmrzlina, kterou jsi při čtení jedla… Věř mi, knihy jsou jako mucholapka. Na ničem neulpívají vzpomínky tak dobře jako na potištěných stránkách.“

— Cornelia Funke německá spisovatelka 1958