Otevřít menu

Na úvodní stranu Obecní knihovna Hořičky

Návštěv :
Celkem : 2451
Týden : 8
Dnes : 0

Akce knihovny

 Pořádání besed pro:

- žáky Základní školy na Hořičkách (1. - 9. třída)

- Mateřskou školu na Hořičkách

 


 

Ve čtvrtek 20.6.2013 se v naší knihovně uskutečnilo slavnostní pasování prvňáčků na čtenáře, které zorganizovala jejich paní učitelka Ludmila Jirásková. Děti měly připraveny čtenářské úkoly, které s nadšením plnily a také sehrály připravenou scénku. Na čtenáře byly pasovány ředitelem školy Mgr. Karlem Dvořáčkem a ostužkovány knihovnicí  paní Marií Kuderovou. Diplom pro nejlepšího čtenáře 1. třídy získal Filip Vondráček.
 
Program celého dopoledne velmi pečlivě a zajímavě připravila pro "své děti" jejich třídní učitelka paní Ludmila Jirásková, za což jí patří velký dík !

 


Beseda žáků 1. - 5. třídy základní školy v roce 2011

V úterý 5. dubna 2011 se v knihovně na Hořičkách konala beseda žáků 1. - 5. tříd základní školy. Děti se dostavily ve třech skupinách, vždy se svými učitelkami. Děti besedovaly s knihovnicí paní Marií Kuderovou nad knihami, které měly možnost si prohlédnout a prolistovat. Větší děti následně plnily úkoly, které jim zadaly paní učitelky. Týkaly se především vyhledávání údajů v obecních kronikách a kronice divadelních ochotníků, jejichž kopie jsou v březnu a dubnu v místní knihovně k nahlédnutí široké veřejnosti.

 

Toto "bádání" v historii Hořiček děti nadchlo a aktivně pátraly po zápisech, které se týkaly např. výstavby vodovodu, T. G. Masaryka a dalších historických událostí.

 

Fotografie z besedy si můžete prohlédnout ZDE.